2016-os Ügyvédfoci torna még a szervezők várakozásait is felülmúlta, hiszen a korábbi évekhez képest rekord számú csapat nevezett az ügyvédi irodák számára megrendezett tornára, amely a terveinknek megfelelően, és – reményeink szerint – a résztvevők megelégedésére zajlott le. A hagyományosan kellemes időjárású tornát az Opten Informatikai Kft. szponzorálta, amely támogatást ezúton is szeretnénk megköszönni.

A 2015-ös évben tapasztalt sikereken felbuzdulva a tisztán ügyvédi irodai csapatokat, és a nem egy ügyvédi iroda alkalmazottaiból álló, ún. vegyes csapatokat idén is két külön ágba rendeztük. Az ügyvédi irodai csapatok ágában a Balogh, B. Szabó, Jean, Zalavári és Társai ECOVIS csapata; a Faludi Wolf Theiss; a Gál és Társai Ügyvédi Iroda; a Jalsovszky Ügyvédi Iroda; a Kajtár Takács Hegymegi-Barakonyi Ügyvédi Iroda; az Oppenheim Ügyvédi Iroda; továbbá a Réczicza Dentons Europe LLP; a Siegler Ügyvédi Iroda Weil, Gotshal & Manges LLP csapata; valamint a Szabó, Kelemen és Társai Ügyvédi Iroda került. Míg a vegyes csapatok ágában az e-ÜMK, a Flying Hirsch; az Illés Levente Ákos & Co. csapata; a L-áJK; a NSZK Doctors; valamint a Young Boys csapat került. Az ügyvédi irodák csapatait két csoportra osztottuk, míg a vegyes csapatok bajnokságszerűen mérkőztek meg egymással.

A csaknem hét órán keresztül tartó tornán az ügyvédi irodai csapatok közül a Jalsovszky Ügyvédi Iroda végzet az 1. helyen, a 2. helyezet az Oppenheim Ügyvédi Iroda lett, 3. helyen pedig a Réczicza Dentons Europe LLP csapata végzett. A vegyes csapatok közül az 1. helyezet az NSZK Doctors lett, a 2. helyezet a Young Boys, míg a 3. helyezet L-áJK csapata lett.

A végső trófeáért az abszolút újonc Jalsovszky Ügyvédi Iroda és a bajnoki cím megvédésért harcoló NSZK Doctors csaphatott össze, amelyből az Jalsovszky Ügyvédi Iroda került ki győztesen, elhódítva ezzel az immáron hatodik alkalommal megrendezett Ügyvédfoci Torna bajnoki címét. A meccsek eredményeit tartalmazó táblázatok itt találhatók.

Nagy örömünkre szolgál, hogy torna mérkőzései az előző évekhez hasonlóan idén is sportszerűen, békésen zajlottak le, ugyanakkor nem nélkülözve a már megszokott egészséges versenyszellemet sem. Külön öröm számunkra, hogy a régi „veterán” csapatok mellett immáron új csapatokat is üdvözölhetünk a kollegiális és baráti légkörben, rengeteg ismerős arc között megrendezett tornánkon.

Szívből gratulálunk a győzteseknek, és az idei bajnoknak, illetve minden résztvevő csapattagnak és szurkolónak, akik részvételükkel tovább növelték a torna baráti hangulatát, és remek megmozdulásokban gazdag sportértékét.

Találkozzunk 2017-ben is, reméljük még több csapattal és még színvonalasabb keretek között.